Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Turkish Central Bank reserves rise to $75 billion

The gross foreign exchange reserves of the Central Bank increased to $75.4 billion on March 29 from $71.4 billion on March 22, the bank’s weekly data showed on April 4.

The bank’s gold reserves inched down to $20.83 billion from $20.99 billion over the same period.

The Central Bank’s net foreign reserves also increased. They stood at 164.7 billion TurkishLiras ($.29.7 billion) as of March 29, increasing from 142 billion liras ($26.1 billion), Reuters reported.

The bank’s reserves stood at $84.7 billion in March 2018 but declined to $71.98 billion at the end of 2018.

Murat Çetinkaya, the bank’s governor, said last month that the main policy of the CentralBank is to keep the bank reserves strong and further reinforce them.

“Last year, there was some decline in reserves following the financial market volatilities. However, we have witnessed an uptrend since then. We aim to sustain this trend in a robust manner,” Çetinkaya said.

He suggested that it is normal to observe fluctuations in gross reserves from time to time.

“This is not an extraordinary case. For sounder analyses, reserve developments should be monitored in light of medium-term trends,” Çetinkaya added.

İzmir ATiK Tanıtım Videosu
İzmir ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.