Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
ATİK Genel Başkanımız Aziz ŞAHİN’i Almanya Düsseldorf ATİK Yönetim Kulu Üyemiz Hüseyin AYDOĞDU Ziyaret Etti.

Düsseldorf ATİK Yönetim Kurulu Üyesi ve ATİK Business Club Card temsil Heyetinde olan İşadamı Hüseyin AYDOĞDU Almanya ve Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşadamı Hüseyin AYDOĞDU Almanya Türkiye için önemli ülke. Almanya içinde Türkiye çok önemli. Almanya’nın 1 Trilyon 300 Milyar Euro ihracatı var. Almanya’da 3 Milyon civarında yaşayan Türk var. Bizler Düsseldorf ATİK olarak Düsseldorf ATİK Başkanımız Selver ŞENGÜL ve Düsseldorf Yönetim Kurulumuz ile sosyal, kültürel ve ekonomik çalışmalarda bulunuyoruz. Türkiye’deki girişimcilerin dış ticaret ihracatında onlara destekçi olmak istiyoruz. Düsseldorf NRW Eyaletinin başkenti. Fuar Merkezi aynı zamanda . Şehirlerin birbirlerine yakın olması büyük avantaj.Çok güzel  sektörel fuarlar var. İhracatçılarımız bu fuarlara katılırken ATİK ile birlikte win - win workshop proğramlarına katılmaları için fırsatlar sünüyoruz . Bizler bu konu da lojistik ve İşbirliği çerçevesinde elimizden gelen her türlü desteği Genel Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda gereken ilgi ve alakayı girişimci üyelerimize gösteririz.

Genel Başkanımız Aziz ŞAHİN ile birlikte çalışmak bizlere vizyon ve ticari fırsatlar sağlayacaktır. 

ATİK Genel Başkanımız Aziz ŞAHİN’de 2019-2039 Yılları arası çalışma takvimizde hangi ülkelerde olacağımız bellidir. Kısa, Orta ve Uzun vade de proğramlarımız hazırdır. 25-26 Haziran 2019 tarihlerinde Romanya Bükreş Ekonomi Formumuz ve Kardeş Şehirler  Protokolümüz vardır. 

ATİK Yönetim Kurulu Üyemiz Hüseyin  AYDOĞDU’nun bizleri ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder , çalışmalarında başarılar dileriz.

Aysun ORTAKARA

ATİK Basın İlişkileri Koordinatörü

 

İzmir ATiK Tanıtım Videosu
İzmir ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.