Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Profesyonel boksör Yaser YÜKSEL Dortmund ATiK Başkanımız Nafiye AYBAR ve Dortmund ATİK Başkan Yardımcısı Furkan AYBAR ‘ı ziyaret etti.

Ziyarette Türk sporcuların Almanyadaki gelecegi ve İş dünyasıyla bağlantıları konuşuldu. 

Dortmund ATİK Başkanımız Nafiye AYBAR  “Milli Boksör Yaser YÜKSEL Uluslararası turnuvalar ve dövüşlere katılmaktadır. Başarılı boksörün hedefi ise dünya şampiyonluğudur. 

Hedefine ulaşmak için,aile babasi olan Yaser YÜKSEL  günde iki antremana çıkıyor ve çok sıkı çalışıyor. En büyük hayali, bir gün boks dünyasinin zirvesinde Türk bayrağını dalgalandırmaktır” dedi.

 

Aysun ORTAKARA 

ATİK Basın Koordinatörü

İzmir ATiK Tanıtım Videosu
İzmir ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.