Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
ATİK Genel Başkanı Aziz ŞAHİN ‘in Başkanlığında yapılan Üst Kurul toplantısı ile Almanya Dortmund ATİK Başkanı Nafiye AYBAR oldu.

Dortmund ATİKBaşkanı Nafiye AYBAR ,  Dortmund ATİK Yönetim Kurulu Üyeleri Oya AKSOY, Dr. Ahmed Emara ZIDAN , Sezai İNAN ve Dortmund ATİK Başkan Yardımcısı Furkan AYBAR Yönetimi  ile olarak Almanya ATİK Üst Kurul Üyeleri ATİK Genel Başkan Yardımcıları Bünyamin TÜRKSOY , Metin GÜNERHAN, Berlin ATİK Başkanı Aslı AVCI Üst Kurulu ile kuruldu.

dortmund.atikuemp.com

dortmund@atikuemp.com

Uluslararası alanda işbirliğine yerel yönetimler üzerinden daha da katkı sağlanması Dortmund’da ve Dünyanın farklı Ülkelerinde yaşayan Dortmundluları  bir araya getirerek kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik alanlarda köprü olacak Dortmund ATİK Ticaret ve İşbirliği Konseyi hayırlı olsun.

Saygılarımla,

Erkan AKGÜN 

ATİK Genel Başkan Yardımcısı

 

 

İzmir ATiK Tanıtım Videosu
İzmir ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.